Binance Square

CEOCryptoMoney

Pro Crypto Trader|| Certified Technical Analyst|| Web3 Content Creator
27 Urmăriți
46 Urmăritori
61 Apreciate
1 Distribuite
Postări
PINNED
·
--
Bullish
Vedeți traducerea
$UB Perp The Cooling Runner With a Volume Warning What's happening?: $UB is up +26.22%, trading at $0.205400 with a session high of $0.21627. The 4h chart shows a strong upward move followed by a pullback. Current volume is 68.3M. The non obvious read: Current volume is 68.3M, running 49% below MA5 at 134M and 32% below MA10 at 101M. This is a significant volume contraction. Price is up 26% but the current candle volume is nearly half of the 5 period average. That is bearish divergence. EMAs are stacked bullishly at 7/25/99 values of 0.18039, 0.15456, and 0.11847. SAR is at 0.16900, below price. However the volume collapse suggests the move is losing steam. Price pulled back from the high of 0.21627 to 0.20540, a 5% retracement, but volume dropped 49% below MA5. Why the structure is fragile: EMAs are stacked bullishly with price trading above all three lines. The 7 EMA at 0.18039 is now the first support level. SAR is at 0.16900, providing a cushion. However volume is the red flag. Current volume at 68.3M is well below both moving averages. 49% below MA5 is a significant drop. The order book shows only 31.65% bid side, which is very weak. Sellers are dominating the order book. Watch level: Hard invalidation is a close below SAR at $0.16900. A close below EMA7 at $0.18039 would be the first warning. Near term retest zone: $0.18039 to $0.15456 (EMA7 to EMA25) is the key support range. With volume thinning and the order book heavily skewed to the ask side, a move down to test this zone is likely. This runner had a nice move but the volume contraction and weak order book are concerning. The structure is still bullish on price and EMAs, but the participation has faded and sellers are stacked. Not financial advice. Do your own research. Click here to trade👇 {future}(UBUSDT)
$UB Perp The Cooling Runner With a Volume Warning

What's happening?: $UB is up +26.22%, trading at $0.205400 with a session high of $0.21627. The 4h chart shows a strong upward move followed by a pullback. Current volume is 68.3M.

The non obvious read:
Current volume is 68.3M, running 49% below MA5 at 134M and 32% below MA10 at 101M. This is a significant volume contraction. Price is up 26% but the current candle volume is nearly half of the 5 period average. That is bearish divergence. EMAs are stacked bullishly at 7/25/99 values of 0.18039, 0.15456, and 0.11847. SAR is at 0.16900, below price. However the volume collapse suggests the move is losing steam. Price pulled back from the high of 0.21627 to 0.20540, a 5% retracement, but volume dropped 49% below MA5.

Why the structure is fragile:
EMAs are stacked bullishly with price trading above all three lines. The 7 EMA at 0.18039 is now the first support level. SAR is at 0.16900, providing a cushion. However volume is the red flag. Current volume at 68.3M is well below both moving averages. 49% below MA5 is a significant drop. The order book shows only 31.65% bid side, which is very weak. Sellers are dominating the order book.

Watch level:
Hard invalidation is a close below SAR at $0.16900. A close below EMA7 at $0.18039 would be the first warning.

Near term retest zone:
$0.18039 to $0.15456 (EMA7 to EMA25) is the key support range. With volume thinning and the order book heavily skewed to the ask side, a move down to test this zone is likely.

This runner had a nice move but the volume contraction and weak order book are concerning. The structure is still bullish on price and EMAs, but the participation has faded and sellers are stacked.

Not financial advice. Do your own research.

Click here to trade👇
·
--
Bullish
Cei mai mulți utilizatori se concentrează pe prețurile token-urilor, dar una dintre cele mai mari schimbări care se întâmplă în crypto în acest moment este cursa pentru a construi o infrastructură de lichiditate mai bună. STON.fi devine în tăcere unul dintre cele mai importante straturi DeFi din ecosistemul $TON , concentrându-se pe ceva ce mulți utilizatori trec cu vederea: calitatea execuției. În loc să funcționeze pur și simplu ca un DEX tradițional, STON.fi își extinde Omniston într-o infrastructură de agregare a lichidității concepută pentru a îmbunătăți eficiența rutării, a reduce slippage-ul și a optimiza execuția swap-urilor pe multiple surse de lichiditate. De ce contează acest lucru: • O rutare mai bună poate îmbunătăți semnificativ calitatea execuției în condiții de piață volatile • Lichiditatea agregată ajută la reducerea fragmentării în ecosistemul în expansiune $TON • Viteza de decontare mai rapidă și comisioanele de tranzacționare mai mici continuă să îmbunătățească experiența utilizatorului • Integrările cbBTC și WETH extind accesibilitatea activelor în interiorul TON DeFi • Accesibilitatea nativă pe Telegram creează o experiență de onboarding mai fluidă pentru utilizatorii mainstream • Dezvoltarea infrastructurii cross-chain ar putea crește conectivitatea lichidității pe termen lung • Eficiența rutării și adâncimea lichidității ar putea deveni mai valoroase decât simpla designare a interfeței Unul dintre cele mai interesante lucruri despre ciclul DeFi actual este cum proiectele de infrastructură devin din ce în ce mai importante în culise. Pe măsură ce ecosistemele cresc, utilizatorii se preocupă adesea mai puțin de unde există lichiditate și mai mult de cât de eficient pot accesa această lichiditate. Aici devine importantă infrastructura de agregare. Combinația de distribuție pe Telegram, îmbunătățirea accesului la lichiditate, costurile de tranzacționare reduse și participarea în creștere a ecosistemului ajută la transformarea $TON într-un mediu DeFi mult mai conectat. Proiectele axate pe eficiența execuției și optimizarea lichidității devin adesea infrastructuri critice cu mult înainte ca majoritatea utilizatorilor să-și recunoască pe deplin impactul. Explorează ecosistemul: https://ston.fi Urmărește actualizările STON.fi pentru dezvoltările viitoare. #STONfi #TON
Cei mai mulți utilizatori se concentrează pe prețurile token-urilor, dar una dintre cele mai mari schimbări care se întâmplă în crypto în acest moment este cursa pentru a construi o infrastructură de lichiditate mai bună.

STON.fi devine în tăcere unul dintre cele mai importante straturi DeFi din ecosistemul $TON , concentrându-se pe ceva ce mulți utilizatori trec cu vederea: calitatea execuției.

În loc să funcționeze pur și simplu ca un DEX tradițional, STON.fi își extinde Omniston într-o infrastructură de agregare a lichidității concepută pentru a îmbunătăți eficiența rutării, a reduce slippage-ul și a optimiza execuția swap-urilor pe multiple surse de lichiditate.

De ce contează acest lucru:

• O rutare mai bună poate îmbunătăți semnificativ calitatea execuției în condiții de piață volatile
• Lichiditatea agregată ajută la reducerea fragmentării în ecosistemul în expansiune $TON
• Viteza de decontare mai rapidă și comisioanele de tranzacționare mai mici continuă să îmbunătățească experiența utilizatorului
• Integrările cbBTC și WETH extind accesibilitatea activelor în interiorul TON DeFi
• Accesibilitatea nativă pe Telegram creează o experiență de onboarding mai fluidă pentru utilizatorii mainstream
• Dezvoltarea infrastructurii cross-chain ar putea crește conectivitatea lichidității pe termen lung
• Eficiența rutării și adâncimea lichidității ar putea deveni mai valoroase decât simpla designare a interfeței

Unul dintre cele mai interesante lucruri despre ciclul DeFi actual este cum proiectele de infrastructură devin din ce în ce mai importante în culise.

Pe măsură ce ecosistemele cresc, utilizatorii se preocupă adesea mai puțin de unde există lichiditate și mai mult de cât de eficient pot accesa această lichiditate.

Aici devine importantă infrastructura de agregare.

Combinația de distribuție pe Telegram, îmbunătățirea accesului la lichiditate, costurile de tranzacționare reduse și participarea în creștere a ecosistemului ajută la transformarea $TON într-un mediu DeFi mult mai conectat.

Proiectele axate pe eficiența execuției și optimizarea lichidității devin adesea infrastructuri critice cu mult înainte ca majoritatea utilizatorilor să-și recunoască pe deplin impactul.

Explorează ecosistemul:
https://ston.fi

Urmărește actualizările STON.fi pentru dezvoltările viitoare.

#STONfi #TON
·
--
Bullish
Ce face $TON DeFi atât de activ în ultima vreme? În ultimele câteva săptămâni, am explorat mai multe unelte în ecosistemul $TON și un lucru pe care l-am observat este cât de rapide și simple se simt schimburile pe STON.fi. Interfața este curată, tranzacțiile sunt procesate rapid și este ușor să descoperi noi pool-uri și oportunități de farming fără a părăsi ecosistemul TON. Ceea ce îmi place cel mai mult este că platforma pare construită pentru utilizatorii obișnuiți, nu doar pentru traderii avansați din DeFi. Câteva lucruri care mi-au sărit în ochi: • Schimburi rapide de token-uri pe TON • Costuri de tranzacție reduse • Acces ușor la pool-uri de lichiditate • Noi ferme în ecosistem care apar frecvent • Experiență fluidă în infrastructura nativă Telegram De asemenea, am observat mai multe discuții în comunitate despre creșterea ecosistemului TON și cum platforme precum STON.fi ajută la integrarea de noi utilizatori în DeFi printr-o UX mai simplă. Capturi de ecran ale tablourilor de bord pentru farming și activitatea din pool-uri sunt deosebit de interesante de urmărit în perioadele active ale ecosistemului. Dacă explorezi $TON DeFi, merită să verifici cum evoluează uneltele ecosistemului recent. 🔗 STON.fi 🔗 Urmărește canalele sociale STON.fi pentru actualizări ale ecosistemului #TON #STONfi @ton_blockchain
Ce face $TON DeFi atât de activ în ultima vreme?

În ultimele câteva săptămâni, am explorat mai multe unelte în ecosistemul $TON și un lucru pe care l-am observat este cât de rapide și simple se simt schimburile pe STON.fi.

Interfața este curată, tranzacțiile sunt procesate rapid și este ușor să descoperi noi pool-uri și oportunități de farming fără a părăsi ecosistemul TON.

Ceea ce îmi place cel mai mult este că platforma pare construită pentru utilizatorii obișnuiți, nu doar pentru traderii avansați din DeFi.

Câteva lucruri care mi-au sărit în ochi:
• Schimburi rapide de token-uri pe TON
• Costuri de tranzacție reduse
• Acces ușor la pool-uri de lichiditate
• Noi ferme în ecosistem care apar frecvent
• Experiență fluidă în infrastructura nativă Telegram

De asemenea, am observat mai multe discuții în comunitate despre creșterea ecosistemului TON și cum platforme precum STON.fi ajută la integrarea de noi utilizatori în DeFi printr-o UX mai simplă.

Capturi de ecran ale tablourilor de bord pentru farming și activitatea din pool-uri sunt deosebit de interesante de urmărit în perioadele active ale ecosistemului.

Dacă explorezi $TON DeFi, merită să verifici cum evoluează uneltele ecosistemului recent.

🔗 STON.fi
🔗 Urmărește canalele sociale STON.fi pentru actualizări ale ecosistemului

#TON #STONfi @Ton Network
·
--
Bullish
Vedeți traducerea
$Q Professional Futures Trading Setup (LONG) Pair: $Q (Quack AI) Current Price: 0.018161 Session Change: +20.10% Timeframe: 4H / 1D Market Overview: Price is up 20.10% today and trading below the recent high of 0.019379. EMAs are bullishly stacked (EMA7 at 0.016276, EMA25 at 0.015291, EMA99 at 0.012599 all below price). SAR at 0.014027 is below price — bullish. Volume is at 189M, above MA5 (153M) and MA10 (156M), showing strong participation. Order book shows 61.65% buys. Technical Summary: · EMA7 at 0.016276 – Bullish · EMA25 at 0.015291 – Bullish · EMA99 at 0.012599 – Bullish · SAR at 0.014027 – Bullish · Volume at 189M – Above MA5 (153M) and MA10 (156M) Trade Setup: Direction: LONG Entry Zone: 0.018100 – 0.018200 (market price) Stop Loss: 0.017000 (below recent support) Take Profit Levels: · TP1 at 0.019379 (chart high) – Up 6.5–7.1% · TP2 at 0.020000 – Psychological – Up 9.9–10.5% · TP3 at 0.022000 – Extended – Up 20.9–21.5% Risk/Reward to TP1: 1:1.0 Risk/Reward to TP2: 1:1.5 Risk/Reward to TP3: 1:3.1 Position Management: · Recommended Leverage: 3x – 5x · Entry Size: 5-10% at 3x, 3-5% at 5x · Stop Distance: ~6.4% from entry · Liquidation Risk: Low to Moderate · Overall Risk Level: Moderate Key Levels: · Resistance: 0.019379 (TP1), 0.020000 (TP2), 0.022000 (TP3) · Support: 0.018100–0.018200 (entry), 0.017000 (SL), 0.016276 (EMA7), 0.015291 (EMA25), 0.014027 (SAR) Invalidation Conditions: A 4h close below 0.017000 weakens the setup. A daily close below 0.016500 invalidates. Not financial advice. Futures trading carries substantial loss risk. Do your own research. Click here to trade 👇 {future}(QUSDT)
$Q Professional Futures Trading Setup (LONG)

Pair: $Q (Quack AI)
Current Price: 0.018161
Session Change: +20.10%
Timeframe: 4H / 1D

Market Overview:

Price is up 20.10% today and trading below the recent high of 0.019379. EMAs are bullishly stacked (EMA7 at 0.016276, EMA25 at 0.015291, EMA99 at 0.012599 all below price). SAR at 0.014027 is below price — bullish. Volume is at 189M, above MA5 (153M) and MA10 (156M), showing strong participation. Order book shows 61.65% buys.

Technical Summary:

· EMA7 at 0.016276 – Bullish
· EMA25 at 0.015291 – Bullish
· EMA99 at 0.012599 – Bullish
· SAR at 0.014027 – Bullish
· Volume at 189M – Above MA5 (153M) and MA10 (156M)

Trade Setup:

Direction: LONG

Entry Zone: 0.018100 – 0.018200 (market price)

Stop Loss: 0.017000 (below recent support)

Take Profit Levels:

· TP1 at 0.019379 (chart high) – Up 6.5–7.1%
· TP2 at 0.020000 – Psychological – Up 9.9–10.5%
· TP3 at 0.022000 – Extended – Up 20.9–21.5%

Risk/Reward to TP1: 1:1.0
Risk/Reward to TP2: 1:1.5
Risk/Reward to TP3: 1:3.1

Position Management:

· Recommended Leverage: 3x – 5x
· Entry Size: 5-10% at 3x, 3-5% at 5x
· Stop Distance: ~6.4% from entry
· Liquidation Risk: Low to Moderate
· Overall Risk Level: Moderate

Key Levels:

· Resistance: 0.019379 (TP1), 0.020000 (TP2), 0.022000 (TP3)
· Support: 0.018100–0.018200 (entry), 0.017000 (SL), 0.016276 (EMA7), 0.015291 (EMA25), 0.014027 (SAR)

Invalidation Conditions:

A 4h close below 0.017000 weakens the setup. A daily close below 0.016500 invalidates.

Not financial advice. Futures trading carries substantial loss risk. Do your own research.

Click here to trade 👇
·
--
Bullish
Vedeți traducerea
$INJ Perp The Volume Confirmed Breakout With Strong Momentum. What's happening?: $INJ is up +20.59%, trading at $5.838 with a session high of $5.963 and a low of $4.591. 24h volume in USDT is 230.05M. The 4h chart shows a clean upward move. The non obvious read: Current volume is 14.2M, running 108% above MA5 at 6.81M and 159% above MA10 at 5.47M. This is strong volume confirmation. Price is near the session high and volume is more than double both moving averages. That is real accumulation. EMAs are stacked bullishly at 7/25/99 values of 5.175, 4.645, and 4.042. SAR is at 4.727, well below price. The 30 day gain of 101.24% shows this move has serious duration, not just a one day spike. Why the structure holds: EMAs are stacked bullishly with wide separation. Price is trading above all three lines. The 7 EMA at 5.175 is now acting as dynamic support. SAR is at 4.727, providing a 23% cushion below current price. Volume is the standout feature. Current volume at 14.2M is well above both MA5 and MA10. That is healthy, sustainable volume for a large cap runner. The order book shows 57.36% bid side versus 42.64% ask, a positive imbalance. The percentage gains are impressive. Up 21.52% today, 54.40% over 7 days, and 101.24% over 30 days. The move has legs. Watch level: Hard invalidation is a close below SAR at $4.727. A close below EMA7 at $5.175 would be the first warning but would still leave the longer term structure intact. Near term retest zone: $5.175 to $4.645 (EMA7 to EMA25) is the key support range. Given the strong volume, any pullback to this zone would likely attract buyers. This is one of the cleanest charts in the room. Volume is confirming the move. EMAs are stacked. SAR is safe. The 30 day gain of 101% proves sustained interest. The order book is bid. This runner has room left. Not financial advice. Do your own research. Click here to trade👇 {future}(INJUSDT)
$INJ Perp The Volume Confirmed Breakout With Strong Momentum.

What's happening?: $INJ is up +20.59%, trading at $5.838 with a session high of $5.963 and a low of $4.591. 24h volume in USDT is 230.05M. The 4h chart shows a clean upward move.

The non obvious read:
Current volume is 14.2M, running 108% above MA5 at 6.81M and 159% above MA10 at 5.47M. This is strong volume confirmation. Price is near the session high and volume is more than double both moving averages. That is real accumulation. EMAs are stacked bullishly at 7/25/99 values of 5.175, 4.645, and 4.042. SAR is at 4.727, well below price. The 30 day gain of 101.24% shows this move has serious duration, not just a one day spike.

Why the structure holds:
EMAs are stacked bullishly with wide separation. Price is trading above all three lines. The 7 EMA at 5.175 is now acting as dynamic support. SAR is at 4.727, providing a 23% cushion below current price. Volume is the standout feature. Current volume at 14.2M is well above both MA5 and MA10. That is healthy, sustainable volume for a large cap runner. The order book shows 57.36% bid side versus 42.64% ask, a positive imbalance. The percentage gains are impressive. Up 21.52% today, 54.40% over 7 days, and 101.24% over 30 days. The move has legs.

Watch level:
Hard invalidation is a close below SAR at $4.727. A close below EMA7 at $5.175 would be the first warning but would still leave the longer term structure intact.

Near term retest zone:
$5.175 to $4.645 (EMA7 to EMA25) is the key support range. Given the strong volume, any pullback to this zone would likely attract buyers.

This is one of the cleanest charts in the room. Volume is confirming the move. EMAs are stacked. SAR is safe. The 30 day gain of 101% proves sustained interest. The order book is bid. This runner has room left.

Not financial advice. Do your own research.

Click here to trade👇
·
--
Bullish
Vedeți traducerea
$COS Professional Futures Trading Setup (LONG) Pair: $COS Current Price: 0.001843 Session Change: +53.33% Timeframe: 4H / 1D Market Overview: Price is up 53.33% today and trading near the 24h high of 0.001852. EMAs are bullishly stacked (EMA7 at 0.001411, EMA25 at 0.001262, EMA99 at 0.001198 all below price). SAR at 0.001209 is below price, bullish. Volume is at 22.6B COS, well above MA5 (7.85B) and MA10 (4.05B), showing extremely strong participation. Order book shows 60.72% buys. Technical Summary: · EMA7 at 0.001411 – Bullish · EMA25 at 0.001262 – Bullish · EMA99 at 0.001198 – Bullish · SAR at 0.001209 – Bullish · Volume at 22.6B – Above MA5 (7.85B) and MA10 (4.05B) Trade Setup: Direction: LONG Entry Zone: 0.001840 – 0.001850 (market price) Stop Loss: 0.001700 (below EMA7) Take Profit Levels: · TP1 at 0.001852 (24h high) – Up 0.1–0.7% · TP2 at 0.002000 – Psychological – Up 8.1–8.7% · TP3 at 0.002200 – Extended – Up 18.9–19.6% Risk/Reward to TP1: 1:0.1 (very tight) Risk/Reward to TP2: 1:1.6 Risk/Reward to TP3: 1:3.8 Position Management: · Recommended Leverage: 3x – 5x · Entry Size: 5-10% at 3x, 3-5% at 5x · Stop Distance: ~7.6% from entry · Liquidation Risk: Low to Moderate · Overall Risk Level: Moderate Key Levels: · Resistance: 0.001852 (TP1), 0.002000 (TP2), 0.002200 (TP3) · Support: 0.001840–0.001850 (entry), 0.001700 (SL), 0.001411 (EMA7), 0.001262 (EMA25), 0.001209 (SAR), 0.001198 (EMA99) Invalidation Conditions: A 4h close below 0.001700 weakens the setup. A daily close below 0.001650 invalidates. Not financial advice. Futures trading carries substantial loss risk. Do your own research. Click here to trade 👇 {future}(COSUSDT)
$COS Professional Futures Trading Setup (LONG)

Pair: $COS
Current Price: 0.001843
Session Change: +53.33%
Timeframe: 4H / 1D

Market Overview:

Price is up 53.33% today and trading near the 24h high of 0.001852. EMAs are bullishly stacked (EMA7 at 0.001411, EMA25 at 0.001262, EMA99 at 0.001198 all below price). SAR at 0.001209 is below price, bullish. Volume is at 22.6B COS, well above MA5 (7.85B) and MA10 (4.05B), showing extremely strong participation. Order book shows 60.72% buys.

Technical Summary:

· EMA7 at 0.001411 – Bullish
· EMA25 at 0.001262 – Bullish
· EMA99 at 0.001198 – Bullish
· SAR at 0.001209 – Bullish
· Volume at 22.6B – Above MA5 (7.85B) and MA10 (4.05B)

Trade Setup:

Direction: LONG

Entry Zone: 0.001840 – 0.001850 (market price)

Stop Loss: 0.001700 (below EMA7)

Take Profit Levels:

· TP1 at 0.001852 (24h high) – Up 0.1–0.7%
· TP2 at 0.002000 – Psychological – Up 8.1–8.7%
· TP3 at 0.002200 – Extended – Up 18.9–19.6%

Risk/Reward to TP1: 1:0.1 (very tight)
Risk/Reward to TP2: 1:1.6
Risk/Reward to TP3: 1:3.8

Position Management:

· Recommended Leverage: 3x – 5x
· Entry Size: 5-10% at 3x, 3-5% at 5x
· Stop Distance: ~7.6% from entry
· Liquidation Risk: Low to Moderate
· Overall Risk Level: Moderate

Key Levels:

· Resistance: 0.001852 (TP1), 0.002000 (TP2), 0.002200 (TP3)
· Support: 0.001840–0.001850 (entry), 0.001700 (SL), 0.001411 (EMA7), 0.001262 (EMA25), 0.001209 (SAR), 0.001198 (EMA99)

Invalidation Conditions:

A 4h close below 0.001700 weakens the setup. A daily close below 0.001650 invalidates.

Not financial advice. Futures trading carries substantial loss risk. Do your own research.

Click here to trade 👇
·
--
Bullish
Vedeți traducerea
$AVAAI Professional Futures Trading Setup (LONG) Pair: $AVAAI Current Price: 0.009476 Session Change: +19.60% Timeframe: 4H / 1D Market Overview: Price is up 19.60% today. Your entry at 0.008014 is 15.4% below current price, near the SAR level. 24h range is 0.007714–0.010020 (29.9% range). 24h volume is 13.48M USDT. EMAs are bullishly stacked (EMA7 at 0.009172, EMA25 at 0.008477, EMA99 at 0.007952). SAR at 0.008018 is below price — bullish. Volume is at 1.55M AVAAI (USDT volume shown), below MA5 (278M) and MA10 (153M), showing fading participation. Order book shows 52.57% buys (even split). Technical Summary: · EMA7 at 0.009172 – Bullish · EMA25 at 0.008477 – Bullish · EMA99 at 0.007952 – Bullish (entry just above this) · SAR at 0.008018 – Bullish (entry near this level) · Volume at 1.55M – Below MA5 (278M) and MA10 (153M) Trade Setup: Direction: LONG (pullback to SAR/EMA99 support) Entry Zone: 0.008014 Stop Loss: 0.007700 (below 24h low) Take Profit Levels: · TP1 at 0.008477 (EMA25) – Up 5.8% · TP2 at 0.009172 (EMA7) – Up 14.5% · TP3 at 0.009476 (current price) – Up 18.2% · TP4 at 0.010020 (24h high) – Up 25.0% Risk/Reward to TP1: 1:1.2 Risk/Reward to TP2: 1:3.1 Risk/Reward to TP3: 1:3.9 Risk/Reward to TP4: 1:5.4 Position Management: · Recommended Leverage: 3x – 5x · Entry Size: 5-10% at 3x, 3-5% at 5x · Stop Distance: ~3.9% from entry · Liquidation Risk: Low to Moderate · Overall Risk Level: Moderate Key Levels: · Resistance: 0.008477 (TP1), 0.009172 (TP2), 0.009476 (TP3), 0.010020 (TP4) · Support: 0.008014 (entry), 0.007952 (EMA99), 0.007700 (SL), 0.007714 (24h low) Invalidation Conditions: A 4h close below 0.007700 weakens the setup. A daily close below 0.007600 invalidates. Not financial advice. Futures trading carries substantial loss risk. Do your own research. Click here to trade 👇 {future}(AVAAIUSDT)
$AVAAI Professional Futures Trading Setup (LONG)

Pair: $AVAAI
Current Price: 0.009476
Session Change: +19.60%
Timeframe: 4H / 1D

Market Overview:

Price is up 19.60% today. Your entry at 0.008014 is 15.4% below current price, near the SAR level. 24h range is 0.007714–0.010020 (29.9% range). 24h volume is 13.48M USDT. EMAs are bullishly stacked (EMA7 at 0.009172, EMA25 at 0.008477, EMA99 at 0.007952). SAR at 0.008018 is below price — bullish. Volume is at 1.55M AVAAI (USDT volume shown), below MA5 (278M) and MA10 (153M), showing fading participation. Order book shows 52.57% buys (even split).

Technical Summary:

· EMA7 at 0.009172 – Bullish
· EMA25 at 0.008477 – Bullish
· EMA99 at 0.007952 – Bullish (entry just above this)
· SAR at 0.008018 – Bullish (entry near this level)
· Volume at 1.55M – Below MA5 (278M) and MA10 (153M)

Trade Setup:

Direction: LONG (pullback to SAR/EMA99 support)

Entry Zone: 0.008014

Stop Loss: 0.007700 (below 24h low)

Take Profit Levels:

· TP1 at 0.008477 (EMA25) – Up 5.8%
· TP2 at 0.009172 (EMA7) – Up 14.5%
· TP3 at 0.009476 (current price) – Up 18.2%
· TP4 at 0.010020 (24h high) – Up 25.0%

Risk/Reward to TP1: 1:1.2
Risk/Reward to TP2: 1:3.1
Risk/Reward to TP3: 1:3.9
Risk/Reward to TP4: 1:5.4

Position Management:

· Recommended Leverage: 3x – 5x
· Entry Size: 5-10% at 3x, 3-5% at 5x
· Stop Distance: ~3.9% from entry
· Liquidation Risk: Low to Moderate
· Overall Risk Level: Moderate

Key Levels:

· Resistance: 0.008477 (TP1), 0.009172 (TP2), 0.009476 (TP3), 0.010020 (TP4)
· Support: 0.008014 (entry), 0.007952 (EMA99), 0.007700 (SL), 0.007714 (24h low)

Invalidation Conditions:

A 4h close below 0.007700 weakens the setup. A daily close below 0.007600 invalidates.

Not financial advice. Futures trading carries substantial loss risk. Do your own research.

Click here to trade 👇
·
--
Bullish
$BNB Setare Profesională de Tranzacționare Futures (LONG) Pereche: $BNB Preț Curent: 678.93 Schimbare sesiune: +2.37% Interval de timp: 4H / 1D Prezentare generală a pieței: Prețul a crescut cu 2.37% astăzi și se tranzacționează sub maximul de 24h de 682.95. EMAs sunt aranjate bullish (EMA7 la 674.91, EMA25 la 666.49, EMA99 la 657.35, toate sub preț). SAR la 667.32 este sub preț, ceea ce este bullish. Volumul este de 6.03K BNB, sub MA5 (13.9K) și MA10 (9.79K), arătând o participare în scădere. Cartea de ordine arată 80.86% cumpărări, sentiment extrem de bullish. Rezumat Tehnic: · EMA7 la 674.91 – Bullish · EMA25 la 666.49 – Bullish · EMA99 la 657.35 – Bullish · SAR la 667.32 – Bullish · Volum la 6.03K – Sub MA5 (13.9K) și MA10 (9.79K) Setare de Tranzacționare: Direcție: LONG Zona de Intrare: 678.50 – 679.50 (preț de piață) Stop Loss: 672.00 (sub EMA7) Niveluri de Profit: · TP1 la 682.95 (maximul de 24h) – Creștere de 0.5–0.7% · TP2 la 684.63 (maximul grafic) – Creștere de 0.8–0.9% · TP3 la 690.00 – Psihologic – Creștere de 1.5–1.7% · TP4 la 700.00 – Psihologic – Creștere de 3.0–3.2% Risc/Recompensă la TP1: 1:0.3 Risc/Recompensă la TP2: 1:0.5 Risc/Recompensă la TP3: 1:1.0 Risc/Recompensă la TP4: 1:2.1 Managementul Poziției: · Leverage Recomandat: 3x – 5x · Dimensiunea Intrării: 5-10% la 3x, 3-5% la 5x · Distanța de Stop: ~1.0% de la intrare · Risc de Liquidare: Scăzut · Nivelul General de Risc: Scăzut până la Moderat Niveluri Cheie: · Rezistență: 682.95 (TP1), 684.63 (TP2), 690.00 (TP3), 700.00 (TP4) · Suport: 678.50–679.50 (intrare), 674.91 (EMA7), 672.00 (SL), 667.32 (SAR), 666.49 (EMA25) Condiții de Invalidare: O închidere de 4h sub 672.00 slăbește setarea. O închidere zilnică sub 670.00 o invalidează. Nu este sfat financiar. Tranzacționarea futures implică un risc substanțial de pierdere. Faceți propriile cercetări. Click aici pentru a tranzacționa 👇 {future}(BNBUSDT) #BinanceOnline #SchwabOpensCryptoAccounts #ClarityActDraft
$BNB Setare Profesională de Tranzacționare Futures (LONG)

Pereche: $BNB
Preț Curent: 678.93
Schimbare sesiune: +2.37%
Interval de timp: 4H / 1D

Prezentare generală a pieței:

Prețul a crescut cu 2.37% astăzi și se tranzacționează sub maximul de 24h de 682.95. EMAs sunt aranjate bullish (EMA7 la 674.91, EMA25 la 666.49, EMA99 la 657.35, toate sub preț). SAR la 667.32 este sub preț, ceea ce este bullish. Volumul este de 6.03K BNB, sub MA5 (13.9K) și MA10 (9.79K), arătând o participare în scădere. Cartea de ordine arată 80.86% cumpărări, sentiment extrem de bullish.

Rezumat Tehnic:

· EMA7 la 674.91 – Bullish
· EMA25 la 666.49 – Bullish
· EMA99 la 657.35 – Bullish
· SAR la 667.32 – Bullish
· Volum la 6.03K – Sub MA5 (13.9K) și MA10 (9.79K)

Setare de Tranzacționare:

Direcție: LONG

Zona de Intrare: 678.50 – 679.50 (preț de piață)

Stop Loss: 672.00 (sub EMA7)

Niveluri de Profit:

· TP1 la 682.95 (maximul de 24h) – Creștere de 0.5–0.7%
· TP2 la 684.63 (maximul grafic) – Creștere de 0.8–0.9%
· TP3 la 690.00 – Psihologic – Creștere de 1.5–1.7%
· TP4 la 700.00 – Psihologic – Creștere de 3.0–3.2%

Risc/Recompensă la TP1: 1:0.3
Risc/Recompensă la TP2: 1:0.5
Risc/Recompensă la TP3: 1:1.0
Risc/Recompensă la TP4: 1:2.1

Managementul Poziției:

· Leverage Recomandat: 3x – 5x
· Dimensiunea Intrării: 5-10% la 3x, 3-5% la 5x
· Distanța de Stop: ~1.0% de la intrare
· Risc de Liquidare: Scăzut
· Nivelul General de Risc: Scăzut până la Moderat

Niveluri Cheie:

· Rezistență: 682.95 (TP1), 684.63 (TP2), 690.00 (TP3), 700.00 (TP4)
· Suport: 678.50–679.50 (intrare), 674.91 (EMA7), 672.00 (SL), 667.32 (SAR), 666.49 (EMA25)

Condiții de Invalidare:

O închidere de 4h sub 672.00 slăbește setarea. O închidere zilnică sub 670.00 o invalidează.

Nu este sfat financiar. Tranzacționarea futures implică un risc substanțial de pierdere. Faceți propriile cercetări.

Click aici pentru a tranzacționa 👇
#BinanceOnline
#SchwabOpensCryptoAccounts
#ClarityActDraft
·
--
Bullish
$BZ Setup Profesional de Trading Futures (LONG) Pereche: $BZ (Ulei Brent) Preț Curent: 105.16 Schimbare în sesiune: +3.02% Interval de timp: 4H / 1D Prezentare Generală a Pieței: Prețul a crescut cu 3.02% astăzi și se tranzacționează puțin sub maximul de 24h de 105.45. Intervalul de 24h este 101.77–105.45 (interval de 3.6%). Volumul pe 24h este puternic la 385.01M USDT. EMAs sunt aranjate bullish (EMA7 la 103.91, EMA25 la 102.29, EMA99 la 102.86, toate sub preț). SAR la 101.94 este sub preț, ceea ce este bullish. Volumul este de 444K BZ, sub MA5 (655K) și MA10 (564K), arătând o participare în scădere. Cartea de ordine arată 51.87% cumpărări (distribuție egală). Rezumat Tehnic: · EMA7 la 103.91 – Bullish · EMA25 la 102.29 – Bullish · EMA99 la 102.86 – Bullish · SAR la 101.94 – Bullish · Volum la 444K – Sub MA5 (655K) și MA10 (564K) Setup de Tranzacție: Direcție: LONG Zona de Intrare: 105.00 – 105.30 (preț de piață) Stop Loss: 103.50 (sub EMA7) Niveluri de Take Profit: · TP1 la 105.45 (maximul 24h) – Creștere de 0.1–0.4% · TP2 la 107.54 (rezistența graficului) – Creștere de 2.1–2.4% · TP3 la 111.81 – Creștere de 6.2–6.5% · TP4 la 116.09 – Creștere de 10.3–10.6% Risc/Randament către TP1: 1:0.1 (foarte strâns) Risc/Randament către TP2: 1:1.1 Risc/Randament către TP3: 1:2.8 Risc/Randament către TP4: 1:4.5 Managementul Poziției: · Leverage Recomandat: 3x – 5x · Dimensiune de Intrare: 5-10% la 3x, 3-5% la 5x · Distanța Stop: ~1.5% de la intrare · Risc de Lichidare: Scăzut · Nivelul General de Risc: Scăzut până la Moderat Niveluri Cheie: · Rezistență: 105.45 (TP1), 107.54 (TP2), 111.81 (TP3), 116.09 (TP4) · Suport: 105.00–105.30 (intrare), 103.91 (EMA7), 103.50 (SL), 102.86 (EMA99), 102.29 (EMA25), 101.94 (SAR) Condiții de Invalidare: O închidere pe 4h sub 103.50 slăbește setup-ul. O închidere zilnică sub 102.80 îl invalidează. Nu este sfat financiar. Tradingul futures implică un risc substanțial de pierdere. Faceți propria cercetare. Click aici pentru a tranzacționa 👇 {future}(BZUSDT) #BinanceOnline #ClarityActDraft #FedChairTransitionNears
$BZ Setup Profesional de Trading Futures (LONG)

Pereche: $BZ (Ulei Brent)
Preț Curent: 105.16
Schimbare în sesiune: +3.02%
Interval de timp: 4H / 1D

Prezentare Generală a Pieței:

Prețul a crescut cu 3.02% astăzi și se tranzacționează puțin sub maximul de 24h de 105.45. Intervalul de 24h este 101.77–105.45 (interval de 3.6%). Volumul pe 24h este puternic la 385.01M USDT. EMAs sunt aranjate bullish (EMA7 la 103.91, EMA25 la 102.29, EMA99 la 102.86, toate sub preț). SAR la 101.94 este sub preț, ceea ce este bullish. Volumul este de 444K BZ, sub MA5 (655K) și MA10 (564K), arătând o participare în scădere. Cartea de ordine arată 51.87% cumpărări (distribuție egală).

Rezumat Tehnic:

· EMA7 la 103.91 – Bullish
· EMA25 la 102.29 – Bullish
· EMA99 la 102.86 – Bullish
· SAR la 101.94 – Bullish
· Volum la 444K – Sub MA5 (655K) și MA10 (564K)

Setup de Tranzacție:

Direcție: LONG

Zona de Intrare: 105.00 – 105.30 (preț de piață)

Stop Loss: 103.50 (sub EMA7)

Niveluri de Take Profit:

· TP1 la 105.45 (maximul 24h) – Creștere de 0.1–0.4%
· TP2 la 107.54 (rezistența graficului) – Creștere de 2.1–2.4%
· TP3 la 111.81 – Creștere de 6.2–6.5%
· TP4 la 116.09 – Creștere de 10.3–10.6%

Risc/Randament către TP1: 1:0.1 (foarte strâns)
Risc/Randament către TP2: 1:1.1
Risc/Randament către TP3: 1:2.8
Risc/Randament către TP4: 1:4.5

Managementul Poziției:

· Leverage Recomandat: 3x – 5x
· Dimensiune de Intrare: 5-10% la 3x, 3-5% la 5x
· Distanța Stop: ~1.5% de la intrare
· Risc de Lichidare: Scăzut
· Nivelul General de Risc: Scăzut până la Moderat

Niveluri Cheie:

· Rezistență: 105.45 (TP1), 107.54 (TP2), 111.81 (TP3), 116.09 (TP4)
· Suport: 105.00–105.30 (intrare), 103.91 (EMA7), 103.50 (SL), 102.86 (EMA99), 102.29 (EMA25), 101.94 (SAR)

Condiții de Invalidare:

O închidere pe 4h sub 103.50 slăbește setup-ul. O închidere zilnică sub 102.80 îl invalidează.

Nu este sfat financiar. Tradingul futures implică un risc substanțial de pierdere. Faceți propria cercetare.

Click aici pentru a tranzacționa 👇

#BinanceOnline
#ClarityActDraft
#FedChairTransitionNears
·
--
Bullish
$DYM Perp Volumul a confirmat ruptura cu loc de manevră Ce se întâmplă?: $DYM a crescut cu +29.86%, tranzacționându-se la $0.03144 cu un maxim de sesiune de $0.03265. Graficul pe 4 ore arată o mișcare ascendentă clară. Datele de volum arată un volum actual de 870M. Citirea non-obvios: Volumul actual este de 870M, cu 58% peste MA5 la 551M și 153% peste MA10 la 343M. Acesta este o confirmare puternică a volumului. Prețul este aproape de maximul sesiunii, iar volumul este mult peste ambele medii mobile. Aceasta este acumulare, nu distribuție. EMAs sunt aranjate în mod bullish la valorile de 7/25/99 de 0.02757, 0.02491 și 0.02164. SAR este la 0.02283, oferind un tampon de 27% sub prețul actual. Separarea între EMAs este largă și în creștere. De ce se menține structura: EMAs sunt aranjate bullish cu o curbură ascendentă clară. Prețul se tranzacționează deasupra tuturor celor trei linii. EMA7 la 0.02757 acționează acum ca suport. SAR este la 0.02283, departe sub preț. Aceasta oferă tendinței loc să respire. Volumul este caracteristica de bază. Volumul actual de 870M este cu 58% peste MA5 și 153% peste MA10. Acesta este un volum sănătos și sustenabil pentru un runner de această dimensiune. Cartea de comenzi arată o structură pozitivă. Nivel de observație: Invalidarea dură este o închidere sub SAR la $0.02283. O închidere sub EMA7 la $0.02757 ar fi primul avertisment, dar ar lăsa structura parțial intactă. Zona de retestare pe termen scurt: $0.02757 până la $0.02491 (EMA7 la EMA25) este intervalul cheie de suport. Având în vedere volumul puternic, orice retragere în această zonă ar atrage probabil cumpărători. Acesta este unul dintre cele mai clare grafice din cameră în acest moment. Volumul confirmă mișcarea. EMAs sunt aranjate. SAR este sigur. Câștigul de 30% are loc să se extindă. Nu este un sfat financiar. Faceți propria cercetare. Click aici pentru a tranzacționa👇 {future}(DYMUSDT) #BinanceOnline #ClarityActDraft #HotCPIBitcoinPressure
$DYM Perp Volumul a confirmat ruptura cu loc de manevră

Ce se întâmplă?: $DYM a crescut cu +29.86%, tranzacționându-se la $0.03144 cu un maxim de sesiune de $0.03265. Graficul pe 4 ore arată o mișcare ascendentă clară. Datele de volum arată un volum actual de 870M.

Citirea non-obvios:
Volumul actual este de 870M, cu 58% peste MA5 la 551M și 153% peste MA10 la 343M. Acesta este o confirmare puternică a volumului. Prețul este aproape de maximul sesiunii, iar volumul este mult peste ambele medii mobile. Aceasta este acumulare, nu distribuție. EMAs sunt aranjate în mod bullish la valorile de 7/25/99 de 0.02757, 0.02491 și 0.02164. SAR este la 0.02283, oferind un tampon de 27% sub prețul actual. Separarea între EMAs este largă și în creștere.

De ce se menține structura:
EMAs sunt aranjate bullish cu o curbură ascendentă clară. Prețul se tranzacționează deasupra tuturor celor trei linii. EMA7 la 0.02757 acționează acum ca suport. SAR este la 0.02283, departe sub preț. Aceasta oferă tendinței loc să respire. Volumul este caracteristica de bază. Volumul actual de 870M este cu 58% peste MA5 și 153% peste MA10. Acesta este un volum sănătos și sustenabil pentru un runner de această dimensiune. Cartea de comenzi arată o structură pozitivă.

Nivel de observație:
Invalidarea dură este o închidere sub SAR la $0.02283. O închidere sub EMA7 la $0.02757 ar fi primul avertisment, dar ar lăsa structura parțial intactă.

Zona de retestare pe termen scurt:
$0.02757 până la $0.02491 (EMA7 la EMA25) este intervalul cheie de suport. Având în vedere volumul puternic, orice retragere în această zonă ar atrage probabil cumpărători.

Acesta este unul dintre cele mai clare grafice din cameră în acest moment. Volumul confirmă mișcarea. EMAs sunt aranjate. SAR este sigur. Câștigul de 30% are loc să se extindă.

Nu este un sfat financiar. Faceți propria cercetare.

Click aici pentru a tranzacționa👇
#BinanceOnline
#ClarityActDraft
#HotCPIBitcoinPressure
·
--
Bullish
$PTB Perp Spike-ul de Răcire cu o Oportunitate Ascunsă Ce se întâmplă?: $PTB a crescut cu +19.82%, tranzacționându-se la $0.0010750, cu un maxim de sesiune de $0.0011359. Datele de volum pe 24h arată un volum actual de 1.64B. Graficul pe 4h arată o mișcare puternică ascendentă urmată de o corecție. Citirea non-obvios: Volumul actual este de 1.64B, rulând cu 35% sub MA5 la 2.51B, dar cu doar 5% sub MA10 la 1.73B. Aceasta este o răcire constructivă. Volumul a scăzut de la spike, dar este încă aproape de media pe 10 perioade. Prețul a avut o ușoară corecție de la maximul de 0.0011359 la 0.0010750, o retragere de 5%. EMAs sunt aranjate pe o structură bullish la valorile de 7/25/99 de 0.0010055, 0.0009386 și 0.0008718. SAR este la 0.0008991, bine sub preț. Răcirea volumului este controlată, iar structura EMA este curată. De ce structura se menține: EMAs sunt aranjate bullish cu o separație largă. Prețul tranzacționează deasupra tuturor celor trei linii. SAR este la 0.0008991, oferind un suport de 19% sub prețul actual. Volumul se răcește de la spike-ul MA5, dar rămâne aproape de nivelurile MA10. Aceasta este modelul de volum al unei retrageri sănătoase, nu al unei inversări. Maximul sesiunii de la 0.0011359 reprezintă următoarea rezistență. Corecția de până acum este superficială, de doar 5%. Nivel de observație: Invalidarea dură este o închidere sub SAR la $0.0008991. O închidere sub EMA7 la $0.0010055 ar fi prima avertizare. Zona de retestare pe termen scurt: $0.0010055 până la $0.0009386 (EMA7 la EMA25) este intervalul de suport cheie. O mișcare către această zonă pe un volum constant ar fi un reset sănătos. Aceasta este o monedă care a avut un spike, s-a răcit și acum se menține. Răcirea volumului este controlată. EMAs sunt bullish. SAR este în siguranță. Corecția superficială sugerează că cumpărătorii sunt încă prezenți. Nu este un sfat financiar. Faceți-vă propria cercetare. Click aici pentru a tranzacționa👇 {future}(PTBUSDT) #BinanceOnline #ClarityActDraft #FedChairTransitionNears
$PTB Perp Spike-ul de Răcire cu o Oportunitate Ascunsă

Ce se întâmplă?: $PTB a crescut cu +19.82%, tranzacționându-se la $0.0010750, cu un maxim de sesiune de $0.0011359. Datele de volum pe 24h arată un volum actual de 1.64B. Graficul pe 4h arată o mișcare puternică ascendentă urmată de o corecție.

Citirea non-obvios:
Volumul actual este de 1.64B, rulând cu 35% sub MA5 la 2.51B, dar cu doar 5% sub MA10 la 1.73B. Aceasta este o răcire constructivă. Volumul a scăzut de la spike, dar este încă aproape de media pe 10 perioade. Prețul a avut o ușoară corecție de la maximul de 0.0011359 la 0.0010750, o retragere de 5%. EMAs sunt aranjate pe o structură bullish la valorile de 7/25/99 de 0.0010055, 0.0009386 și 0.0008718. SAR este la 0.0008991, bine sub preț. Răcirea volumului este controlată, iar structura EMA este curată.

De ce structura se menține:
EMAs sunt aranjate bullish cu o separație largă. Prețul tranzacționează deasupra tuturor celor trei linii. SAR este la 0.0008991, oferind un suport de 19% sub prețul actual. Volumul se răcește de la spike-ul MA5, dar rămâne aproape de nivelurile MA10. Aceasta este modelul de volum al unei retrageri sănătoase, nu al unei inversări. Maximul sesiunii de la 0.0011359 reprezintă următoarea rezistență. Corecția de până acum este superficială, de doar 5%.

Nivel de observație:
Invalidarea dură este o închidere sub SAR la $0.0008991. O închidere sub EMA7 la $0.0010055 ar fi prima avertizare.

Zona de retestare pe termen scurt:
$0.0010055 până la $0.0009386 (EMA7 la EMA25) este intervalul de suport cheie. O mișcare către această zonă pe un volum constant ar fi un reset sănătos.

Aceasta este o monedă care a avut un spike, s-a răcit și acum se menține. Răcirea volumului este controlată. EMAs sunt bullish. SAR este în siguranță. Corecția superficială sugerează că cumpărătorii sunt încă prezenți.

Nu este un sfat financiar. Faceți-vă propria cercetare.

Click aici pentru a tranzacționa👇
#BinanceOnline
#ClarityActDraft
#FedChairTransitionNears
·
--
Bullish
$VIC Perp Explozia volumului cu o avertizare. Ce se întâmplă?: $VIC este în creștere cu +26.93%, tranzacționându-se la $0.06213 cu un maxim al sesiunii de $0.06822 și un minim de $0.04864. Volumul pe 24h în USDT este de 19.13M. Graficele pe 4h arată o mișcare verticală abruptă. Citirea non-obișnuită: Volumul curent este de 291M, cu 360% peste MA5 la 63.2M și 771% peste MA10 la 33.4M. Aceasta este o explozie extremă a volumului. Prețul a crescut cu 27%, dar volumul este aproape de 4 ori media pe 5 perioade. Aceasta este definiția unui model de tip blow off top. EMAs sunt stivuite bullish la valorile de 7/25/99 de 0.05264, 0.05001 și 0.04974. SAR este la 0.04781, sub preț. Cu toate acestea, volumul este atât de extrem încât sugerează epuizare, nu continuare. De ce structura se descompune: EMAs sunt stivuite bullish, dar prețul a avansat prea mult prea repede. Distanța de la EMA7 la 0.05264 până la prețul curent de 0.06213 este de 18% într-o singură mișcare. SAR este la 0.04781, care este mult sub preț, dar acea distanță este acum un risc. Cu cât este mai mare diferența, cu atât căderea potențială este mai greu de suportat. Volumul este semnalul de alarmă. 360% peste MA5 nu este sustenabil. Mișcările cu acest tip de explozie a volumului aproape că se inversează întotdeauna în intervalul 1-4 lumânări. Maximul pe 24h de 0.06822 arată deja o respingere. Nivel de monitorizare: O închidere sub minimul sesiunii la $0.04864 ar confirma o inversare. Invalidarea severă a trendului ascendent este o închidere sub SAR la $0.04781. Având în vedere explozia volumului, orice mișcare în jos ar putea fi violentă. Zona de retestare pe termen scurt: $0.05264 până la $0.05001 (EMA7 până la EMA25) este zona de prăbușire probabilă. Cu un volum atât de extrem, o mișcare înapoi către această zonă ar putea avea loc în câteva ore. Aceasta este o explozie clasică a volumului. Câștigul de 27% pare atrăgător, dar volumul de 360% din MA5 este un semnal de vânzare, nu de cumpărare. Banii inteligenți probabil că distribuie în această explozie. Nu este un sfat financiar. Faceți-vă propriile cercetări. Click aici pentru a tranzacționa👇 {future}(VICUSDT) #BinanceOnline #ClarityActDraft #FedChairTransitionNears
$VIC Perp Explozia volumului cu o avertizare.

Ce se întâmplă?: $VIC este în creștere cu +26.93%, tranzacționându-se la $0.06213 cu un maxim al sesiunii de $0.06822 și un minim de $0.04864. Volumul pe 24h în USDT este de 19.13M. Graficele pe 4h arată o mișcare verticală abruptă.

Citirea non-obișnuită:
Volumul curent este de 291M, cu 360% peste MA5 la 63.2M și 771% peste MA10 la 33.4M. Aceasta este o explozie extremă a volumului. Prețul a crescut cu 27%, dar volumul este aproape de 4 ori media pe 5 perioade. Aceasta este definiția unui model de tip blow off top. EMAs sunt stivuite bullish la valorile de 7/25/99 de 0.05264, 0.05001 și 0.04974. SAR este la 0.04781, sub preț. Cu toate acestea, volumul este atât de extrem încât sugerează epuizare, nu continuare.

De ce structura se descompune:
EMAs sunt stivuite bullish, dar prețul a avansat prea mult prea repede. Distanța de la EMA7 la 0.05264 până la prețul curent de 0.06213 este de 18% într-o singură mișcare. SAR este la 0.04781, care este mult sub preț, dar acea distanță este acum un risc. Cu cât este mai mare diferența, cu atât căderea potențială este mai greu de suportat. Volumul este semnalul de alarmă. 360% peste MA5 nu este sustenabil. Mișcările cu acest tip de explozie a volumului aproape că se inversează întotdeauna în intervalul 1-4 lumânări. Maximul pe 24h de 0.06822 arată deja o respingere.

Nivel de monitorizare:
O închidere sub minimul sesiunii la $0.04864 ar confirma o inversare. Invalidarea severă a trendului ascendent este o închidere sub SAR la $0.04781. Având în vedere explozia volumului, orice mișcare în jos ar putea fi violentă.

Zona de retestare pe termen scurt:
$0.05264 până la $0.05001 (EMA7 până la EMA25) este zona de prăbușire probabilă. Cu un volum atât de extrem, o mișcare înapoi către această zonă ar putea avea loc în câteva ore.

Aceasta este o explozie clasică a volumului. Câștigul de 27% pare atrăgător, dar volumul de 360% din MA5 este un semnal de vânzare, nu de cumpărare. Banii inteligenți probabil că distribuie în această explozie.

Nu este un sfat financiar. Faceți-vă propriile cercetări.

Click aici pentru a tranzacționa👇

#BinanceOnline
#ClarityActDraft
#FedChairTransitionNears
·
--
Bullish
Setare Profesională de Trading Futures NAORISUSDT (LONG) Pereche: $NAORIS Preț Curent: 0.10445 Schimbare în sesiune: +19.77% Interval de timp: 4H / 1D Prezentare Generală a Pieței: Prețul este în creștere cu 19.77% astăzi și se tranzacționează sub maximul de 24h de 0.10795. Intervalul de 24h este 0.08311–0.10795 (interval de 29.9%). Volumul de 24h este 22.36M USDT. EMAs sunt mixte (EMA7 la 0.09828 sub preț; EMA25 la 0.10639 și EMA99 la 0.10858 sunt peste preț). SAR la 0.08590 este sub preț, bullish. Volumul este la 27.7M NAORIS, sub MA5 (35.2M) și MA10 (42.1M), arătând o participare în scădere. Carta de ordine arată 77.35% cumpărări, sentiment bullish. Rezumat Tehnic: · EMA7 la 0.09828 – Bullish · EMA25 la 0.10639 – Bearish (preț sub) · EMA99 la 0.10858 – Bearish (preț sub) · SAR la 0.08590 – Bullish · Volum la 27.7M – Sub MA5 (35.2M) și MA10 (42.1M) Setare de Trading: Direcție: LONG Zona de Intrare: 0.10400 – 0.10480 (preț de piață) Stop Loss: 0.09800 (sub EMA7) Niveluri de Take Profit: · TP1 la 0.10795 (maximul de 24h) – Creștere 3.0–3.8% · TP2 la 0.11000 – Psihologic – Creștere 5.0–5.8% · TP3 la 0.11500 – Extins – Creștere 9.8–10.6% Risc/Recompensă pentru TP1: 1:0.6 Risc/Recompensă pentru TP2: 1:1.0 Risc/Recompensă pentru TP3: 1:1.9 Managementul Poziției: · Leverage Recomandat: 3x – 5x · Dimensiunea Intrării: 5-10% la 3x, 3-5% la 5x · Distanța de Stop: ~6.2% de la intrare · Risc de Liquidare: Scăzut până la Moderat · Nivel General de Risc: Moderat Niveluri Cheie: · Rezistență: 0.10795 (TP1), 0.11000 (TP2), 0.11500 (TP3), 0.10639 (EMA25), 0.10858 (EMA99) · Suport: 0.10400–0.10480 (intrare), 0.09828 (EMA7/SL), 0.09800 (SL), 0.08590 (SAR) Condiții de Invalidare: O închidere de 4h sub 0.09800 slăbește setup-ul. O închidere zilnică sub 0.09500 îl invalidează. Nu este consultanță financiară. Trading-ul pe futures implică un risc substanțial de pierdere. Efectuează-ți propria cercetare. Click aici pentru a tranzacționa 👇 {future}(NAORISUSDT) #ClarityActDraft #BinanceOnline #GrayscaleCardanoETF
Setare Profesională de Trading Futures NAORISUSDT (LONG)

Pereche: $NAORIS
Preț Curent: 0.10445
Schimbare în sesiune: +19.77%
Interval de timp: 4H / 1D

Prezentare Generală a Pieței:

Prețul este în creștere cu 19.77% astăzi și se tranzacționează sub maximul de 24h de 0.10795. Intervalul de 24h este 0.08311–0.10795 (interval de 29.9%). Volumul de 24h este 22.36M USDT. EMAs sunt mixte (EMA7 la 0.09828 sub preț; EMA25 la 0.10639 și EMA99 la 0.10858 sunt peste preț). SAR la 0.08590 este sub preț, bullish. Volumul este la 27.7M NAORIS, sub MA5 (35.2M) și MA10 (42.1M), arătând o participare în scădere. Carta de ordine arată 77.35% cumpărări, sentiment bullish.

Rezumat Tehnic:

· EMA7 la 0.09828 – Bullish
· EMA25 la 0.10639 – Bearish (preț sub)
· EMA99 la 0.10858 – Bearish (preț sub)
· SAR la 0.08590 – Bullish
· Volum la 27.7M – Sub MA5 (35.2M) și MA10 (42.1M)

Setare de Trading:

Direcție: LONG

Zona de Intrare: 0.10400 – 0.10480 (preț de piață)

Stop Loss: 0.09800 (sub EMA7)

Niveluri de Take Profit:

· TP1 la 0.10795 (maximul de 24h) – Creștere 3.0–3.8%
· TP2 la 0.11000 – Psihologic – Creștere 5.0–5.8%
· TP3 la 0.11500 – Extins – Creștere 9.8–10.6%

Risc/Recompensă pentru TP1: 1:0.6
Risc/Recompensă pentru TP2: 1:1.0
Risc/Recompensă pentru TP3: 1:1.9

Managementul Poziției:

· Leverage Recomandat: 3x – 5x
· Dimensiunea Intrării: 5-10% la 3x, 3-5% la 5x
· Distanța de Stop: ~6.2% de la intrare
· Risc de Liquidare: Scăzut până la Moderat
· Nivel General de Risc: Moderat

Niveluri Cheie:

· Rezistență: 0.10795 (TP1), 0.11000 (TP2), 0.11500 (TP3), 0.10639 (EMA25), 0.10858 (EMA99)
· Suport: 0.10400–0.10480 (intrare), 0.09828 (EMA7/SL), 0.09800 (SL), 0.08590 (SAR)

Condiții de Invalidare:

O închidere de 4h sub 0.09800 slăbește setup-ul. O închidere zilnică sub 0.09500 îl invalidează.

Nu este consultanță financiară. Trading-ul pe futures implică un risc substanțial de pierdere. Efectuează-ți propria cercetare.

Click aici pentru a tranzacționa 👇
#ClarityActDraft
#BinanceOnline
#GrayscaleCardanoETF
·
--
Bullish
$SOLV Perp Volumul Confirmat Războinic cu Structură Curată Ce se întâmplă?: $SOLV este în creștere cu +24.79%, tranzacționând la $0.005588 cu un maxim de sesiune de $0.005848. Volumul pe 24h în USDT este de 5.66M. Graficele pe 4h arată o mișcare puternică ascendentă. Ceea ce nu este evident: Volumul curent este de 1.02B, rulând cu doar 4% sub MA5 la 1.06B și cu 76% peste MA10 la 579M. Acesta este un confirmare perfectă a volumului. Prețul este aproape de maxime și volumul se menține la același nivel ca media pe 5 perioade. Aceasta este o acumulare sustenabilă, nu o explozie și cădere. EMAs sunt aranjate bullish la valorile de 7/25/99 de 0.005080, 0.004715 și 0.004465. SAR este la 0.004548, bine sub preț. Separarea între EMAs este largă și în creștere. De ce se menține structura: EMAs sunt aranjate bullish cu o curbură ascendentă curată. Prețul este tranzacționat deasupra tuturor celor trei linii. SAR este la 0.004548, oferind un tampon de 22% sub prețul curent. Volumul este caracteristica remarcabilă. Volumul curent este aproape egal cu MA5 și bine peste MA10. Aceasta este cea mai sănătoasă tipologie de volum posibilă pentru o rally susținută. Cartea de ordine arată 56.49% pe partea de cumpărare versus 43.51% pe partea de vânzare, un dezechilibru pozitiv. Nivel de observație: Invalidarea dură este o închidere sub SAR la $0.004548. O închidere sub EMA7 la $0.005080 ar fi prima avertizare. Zona de retestare pe termen scurt: $0.005080 la $0.004715 (EMA7 la EMA25) este intervalul de suport cheie. Fiecare războinic astăzi are fie volumul colapsând, fie o extensie extremă. SOLV are un volum aproape identic cu MA5, un stack EMA curat și SAR departe sub preț. Acesta este unul dintre cele mai tehnic solide grafice din cameră în acest moment. Nu este un sfat financiar. Fă-ți propriile cercetări. Click aici pentru a tranzacționa👇 {future}(SOLVUSDT) #ClarityActDraft #BinanceOnline #FedChairTransitionNears
$SOLV Perp Volumul Confirmat Războinic cu Structură Curată

Ce se întâmplă?: $SOLV este în creștere cu +24.79%, tranzacționând la $0.005588 cu un maxim de sesiune de $0.005848. Volumul pe 24h în USDT este de 5.66M. Graficele pe 4h arată o mișcare puternică ascendentă.

Ceea ce nu este evident:
Volumul curent este de 1.02B, rulând cu doar 4% sub MA5 la 1.06B și cu 76% peste MA10 la 579M. Acesta este un confirmare perfectă a volumului. Prețul este aproape de maxime și volumul se menține la același nivel ca media pe 5 perioade. Aceasta este o acumulare sustenabilă, nu o explozie și cădere. EMAs sunt aranjate bullish la valorile de 7/25/99 de 0.005080, 0.004715 și 0.004465. SAR este la 0.004548, bine sub preț. Separarea între EMAs este largă și în creștere.

De ce se menține structura:
EMAs sunt aranjate bullish cu o curbură ascendentă curată. Prețul este tranzacționat deasupra tuturor celor trei linii. SAR este la 0.004548, oferind un tampon de 22% sub prețul curent. Volumul este caracteristica remarcabilă. Volumul curent este aproape egal cu MA5 și bine peste MA10. Aceasta este cea mai sănătoasă tipologie de volum posibilă pentru o rally susținută. Cartea de ordine arată 56.49% pe partea de cumpărare versus 43.51% pe partea de vânzare, un dezechilibru pozitiv.

Nivel de observație:
Invalidarea dură este o închidere sub SAR la $0.004548. O închidere sub EMA7 la $0.005080 ar fi prima avertizare.

Zona de retestare pe termen scurt:
$0.005080 la $0.004715 (EMA7 la EMA25) este intervalul de suport cheie.

Fiecare războinic astăzi are fie volumul colapsând, fie o extensie extremă. SOLV are un volum aproape identic cu MA5, un stack EMA curat și SAR departe sub preț. Acesta este unul dintre cele mai tehnic solide grafice din cameră în acest moment.

Nu este un sfat financiar. Fă-ți propriile cercetări.

Click aici pentru a tranzacționa👇
#ClarityActDraft
#BinanceOnline
#FedChairTransitionNears
·
--
Bullish
$SKYAI Setup Profesional pentru Tranzacționare Futures (LONG) Pereche: $SKYAI Preț Curent: 0.55553 Schimbare pe Sesiune: +32.02% Interval de Timp: 4H / 1D Prezentare Generală a Pieței: Prețul a crescut cu 32.02% astăzi și se tranzacționează sub maximul de 24h de 0.57499. Intervalul de 24h este 0.35260–0.57499 (interval de 63%). Volumul de 24h este puternic la 242.44M USDT. EMAs sunt mixte (EMA7 la 0.51537 și EMA99 la 0.47618 sub preț; EMA25 la 0.54264 este de asemenea sub, dar mai aproape). SAR la 0.36141 este departe sub preț, bullish. Volumul este de 28.5M SKYAI, sub MA5 (76.5M) și MA10 (70.4M), arătând o participare în scădere. Carte de ordine arată 64.68% cumpărări. Rezumat Tehnic: · EMA7 la 0.51537 – Bullish · EMA25 la 0.54264 – Bullish · EMA99 la 0.47618 – Bullish · SAR la 0.36141 – Bullish · Volumul la 28.5M – Sub MA5 (76.5M) și MA10 (70.4M) Setup de Tranzacționare: Direcție: LONG Zona de Intrare: 0.55500 – 0.55650 (preț de piață) Stop Loss: 0.53000 (sub EMA7 și EMA25) Niveluri de Take Profit: · TP1 la 0.57499 (maximul de 24h) – Creștere 3.3–3.6% · TP2 la 0.60000 – Psihologic – Creștere 7.8–8.1% · TP3 la 0.61800 (rezistența graficului) – Creștere 11.1–11.4% · TP4 la 0.75586 – Extins – Creștere 35.8–36.2% Risc/Randament la TP1: 1:0.7 Risc/Randament la TP2: 1:1.6 Risc/Randament la TP3: 1:2.4 Risc/Randament la TP4: 1:7.6 Gestionarea Poziției: · Leverage Recomandat: 3x – 5x · Dimensiune Intrare: 5-10% la 3x, 3-5% la 5x · Distanța Stop: ~4.6% de la intrare · Risc de Liquidare: Scăzut până la Moderat · Nivelul General de Risc: Moderat Niveluri Cheie: · Rezistență: 0.57499 (TP1), 0.60000 (TP2), 0.61800 (TP3), 0.75586 (TP4), 0.86669 · Suport: 0.55500–0.55650 (intrare), 0.54264 (EMA25), 0.53000 (SL), 0.51537 (EMA7), 0.47618 (EMA99), 0.36141 (SAR) Condiții de Invalidare: O închidere pe 4h sub 0.53000 slăbește setup-ul. O închidere zilnică sub 0.52000 îl invalidează. Nu este sfat financiar. Tranzacționarea futures implică un risc substanțial de pierdere. Efectuează propria cercetare. Click aici pentru a tranzacționa 👇 {future}(SKYAIUSDT) #ClarityActDraft #BinanceOnline #FedChairTransitionNears
$SKYAI Setup Profesional pentru Tranzacționare Futures (LONG)

Pereche: $SKYAI
Preț Curent: 0.55553
Schimbare pe Sesiune: +32.02%
Interval de Timp: 4H / 1D

Prezentare Generală a Pieței:

Prețul a crescut cu 32.02% astăzi și se tranzacționează sub maximul de 24h de 0.57499. Intervalul de 24h este 0.35260–0.57499 (interval de 63%). Volumul de 24h este puternic la 242.44M USDT. EMAs sunt mixte (EMA7 la 0.51537 și EMA99 la 0.47618 sub preț; EMA25 la 0.54264 este de asemenea sub, dar mai aproape). SAR la 0.36141 este departe sub preț, bullish. Volumul este de 28.5M SKYAI, sub MA5 (76.5M) și MA10 (70.4M), arătând o participare în scădere. Carte de ordine arată 64.68% cumpărări.

Rezumat Tehnic:

· EMA7 la 0.51537 – Bullish
· EMA25 la 0.54264 – Bullish
· EMA99 la 0.47618 – Bullish
· SAR la 0.36141 – Bullish
· Volumul la 28.5M – Sub MA5 (76.5M) și MA10 (70.4M)

Setup de Tranzacționare:

Direcție: LONG

Zona de Intrare: 0.55500 – 0.55650 (preț de piață)

Stop Loss: 0.53000 (sub EMA7 și EMA25)

Niveluri de Take Profit:

· TP1 la 0.57499 (maximul de 24h) – Creștere 3.3–3.6%
· TP2 la 0.60000 – Psihologic – Creștere 7.8–8.1%
· TP3 la 0.61800 (rezistența graficului) – Creștere 11.1–11.4%
· TP4 la 0.75586 – Extins – Creștere 35.8–36.2%

Risc/Randament la TP1: 1:0.7
Risc/Randament la TP2: 1:1.6
Risc/Randament la TP3: 1:2.4
Risc/Randament la TP4: 1:7.6

Gestionarea Poziției:

· Leverage Recomandat: 3x – 5x
· Dimensiune Intrare: 5-10% la 3x, 3-5% la 5x
· Distanța Stop: ~4.6% de la intrare
· Risc de Liquidare: Scăzut până la Moderat
· Nivelul General de Risc: Moderat

Niveluri Cheie:

· Rezistență: 0.57499 (TP1), 0.60000 (TP2), 0.61800 (TP3), 0.75586 (TP4), 0.86669
· Suport: 0.55500–0.55650 (intrare), 0.54264 (EMA25), 0.53000 (SL), 0.51537 (EMA7), 0.47618 (EMA99), 0.36141 (SAR)

Condiții de Invalidare:

O închidere pe 4h sub 0.53000 slăbește setup-ul. O închidere zilnică sub 0.52000 îl invalidează.

Nu este sfat financiar. Tranzacționarea futures implică un risc substanțial de pierdere. Efectuează propria cercetare.

Click aici pentru a tranzacționa 👇
#ClarityActDraft
#BinanceOnline
#FedChairTransitionNears
·
--
Bullish
$RIF Configurație Profesională de Trading pe Futures (LONG) Pereche: $RIF Preț Curent: 0.07944 Schimbare în Sesiune: +28.13% Interval de Timp: 4H / 1D Prezentare Generală a Pieței: Prețul a crescut cu 28.13% azi și se tranzacționează puțin sub maximul de 24h de 0.08100. Intervalul de 24h este 0.06198–0.08100 (interval de 30.7%). Volumul pe 24h este de 24.91M USDT. EMAs sunt aranjate bullish (EMA7 la 0.07331, EMA25 la 0.06563, EMA99 la 0.05566, toate sub preț). SAR la 0.06654 este sub preț, ceea ce este bullish. Volumul este de 62.3M RIF, ușor sub MA5 (64.9M) dar peste MA10 (35.2M), arătând o participare sănătoasă. Carte de comenzi arată 80.72% cumpărări, sentiment extrem de bullish. Rezumat Tehnic: · EMA7 la 0.07331 – Bullish · EMA25 la 0.06563 – Bullish · EMA99 la 0.05566 – Bullish · SAR la 0.06654 – Bullish · Volum la 62.3M – Sub MA5 (64.9M), peste MA10 (35.2M) Setup de Tranzacționare: Direcție: LONG Zona de Intrare: 0.07900 – 0.07980 (preț de piață) Stop Loss: 0.07450 (sub EMA7) Niveluri de Take Profit: · TP1 la 0.08100 (maximul de 24h) – Creștere de 1.5–2.5% · TP2 la 0.08500 – Psihologic – Creștere de 6.5–7.6% · TP3 la 0.09000 – Extins – Creștere de 12.8–13.9% Risc/Randament la TP1: 1:0.4 Risc/Randament la TP2: 1:1.6 Risc/Randament la TP3: 1:3.0 Managementul Poziției: · Leverage Recomandat: 3x – 5x · Dimensiunea Intrării: 5-10% la 3x, 3-5% la 5x · Distanța Stop: ~6.2% de la intrare · Risc de Likidare: Scăzut până la Moderat · Nivel General de Risc: Moderat Niveluri Cheie: · Rezistență: 0.08100 (TP1), 0.08500 (TP2), 0.09000 (TP3) · Suport: 0.07900–0.07980 (intrare), 0.07450 (SL), 0.07331 (EMA7), 0.06654 (SAR), 0.06563 (EMA25) Condiții de Invalidare: O închidere de 4h sub 0.07450 slăbește configurația. O închidere zilnică sub 0.07300 o invalidează. Nu este sfat financiar. Tradingul pe futures implică riscuri substanțiale de pierdere. Fă-ți propria cercetare. Click aici pentru a tranzacționa 👇 {future}(RIFUSDT)
$RIF Configurație Profesională de Trading pe Futures (LONG)

Pereche: $RIF
Preț Curent: 0.07944
Schimbare în Sesiune: +28.13%
Interval de Timp: 4H / 1D

Prezentare Generală a Pieței:

Prețul a crescut cu 28.13% azi și se tranzacționează puțin sub maximul de 24h de 0.08100. Intervalul de 24h este 0.06198–0.08100 (interval de 30.7%). Volumul pe 24h este de 24.91M USDT. EMAs sunt aranjate bullish (EMA7 la 0.07331, EMA25 la 0.06563, EMA99 la 0.05566, toate sub preț). SAR la 0.06654 este sub preț, ceea ce este bullish. Volumul este de 62.3M RIF, ușor sub MA5 (64.9M) dar peste MA10 (35.2M), arătând o participare sănătoasă. Carte de comenzi arată 80.72% cumpărări, sentiment extrem de bullish.

Rezumat Tehnic:

· EMA7 la 0.07331 – Bullish
· EMA25 la 0.06563 – Bullish
· EMA99 la 0.05566 – Bullish
· SAR la 0.06654 – Bullish
· Volum la 62.3M – Sub MA5 (64.9M), peste MA10 (35.2M)

Setup de Tranzacționare:

Direcție: LONG

Zona de Intrare: 0.07900 – 0.07980 (preț de piață)

Stop Loss: 0.07450 (sub EMA7)

Niveluri de Take Profit:

· TP1 la 0.08100 (maximul de 24h) – Creștere de 1.5–2.5%
· TP2 la 0.08500 – Psihologic – Creștere de 6.5–7.6%
· TP3 la 0.09000 – Extins – Creștere de 12.8–13.9%

Risc/Randament la TP1: 1:0.4
Risc/Randament la TP2: 1:1.6
Risc/Randament la TP3: 1:3.0

Managementul Poziției:

· Leverage Recomandat: 3x – 5x
· Dimensiunea Intrării: 5-10% la 3x, 3-5% la 5x
· Distanța Stop: ~6.2% de la intrare
· Risc de Likidare: Scăzut până la Moderat
· Nivel General de Risc: Moderat

Niveluri Cheie:

· Rezistență: 0.08100 (TP1), 0.08500 (TP2), 0.09000 (TP3)
· Suport: 0.07900–0.07980 (intrare), 0.07450 (SL), 0.07331 (EMA7), 0.06654 (SAR), 0.06563 (EMA25)

Condiții de Invalidare:

O închidere de 4h sub 0.07450 slăbește configurația. O închidere zilnică sub 0.07300 o invalidează.

Nu este sfat financiar. Tradingul pe futures implică riscuri substanțiale de pierdere. Fă-ți propria cercetare.

Click aici pentru a tranzacționa 👇
·
--
Bearish
$GTC Setup Profesional pentru Trading Futures (SHORT) Pereche: $GTC Preț Curent: 0.16194 Schimbare în sesiune: +55.04% Interval de timp: 4H / 1D Prezentare Generală a Pieței: Prețul a crescut cu 55.04% astăzi și se tranzacționează sub maximul recent de 0.20890. EMAs sunt aranjate bullish (EMA7 la 0.14824, EMA25 la 0.11892, EMA99 la 0.10176, toate sub preț). SAR la 0.11944 este sub preț, ceea ce este bullish. Volumul este de 111M GTC, sub MA5 (382M) și MA10 (206M), arătând o participare în scădere. Cartea de comenzi arată 76.72% cumpărări, sentiment foarte bullish. Rezumat Tehnic: · EMA7 la 0.14824 – Bullish · EMA25 la 0.11892 – Bullish · EMA99 la 0.10176 – Bullish · SAR la 0.11944 – Bullish · Volum de 111M – Sub MA5 (382M) și MA10 (206M) Setup de Tranzacționare: Direcție: SHORT (reducere de tendință peste extins) Zona de Intrare: 0.16150 – 0.16250 (preț de piață) Stop Loss: 0.17500 (deasupra consolidării recente) Niveluri de Profit: · TP1 la 0.14824 (EMA7) – Scădere 8.5–8.9% · TP2 la 0.13390 – Scădere 17.3–17.7% · TP3 la 0.11944 (SAR) – Scădere 26.2–26.6% · TP4 la 0.11892 (EMA25) – Scădere 26.5–26.9% Risc/Recompensă la TP1: 1:0.8 Risc/Recompensă la TP2: 1:1.7 Risc/Recompensă la TP3: 1:2.6 Risc/Recompensă la TP4: 1:2.7 Managementul Poziției: · Leverage Recomandat: 2x – 3x (contra-tendință) · Dimensiunea Intrării: 3-5% la 2x, 2-3% la 3x · Distanța Stop: ~8.1% de la intrare · Riscul de Lichidare: Moderat · Nivelul General de Risc: RIDICAT (contra-tendință) Niveluri Cheie: · Rezistență: 0.16150–0.16250 (intrare), 0.17500 (SL), 0.20890 (maximul recent) · Suport: 0.14824 (EMA7/TP1), 0.13390 (TP2), 0.11944 (SAR/TP3), 0.11892 (EMA25/TP4) Condiții de Invalidare: O închidere de 4h deasupra 0.17000 slăbește setup-ul. O închidere zilnică deasupra 0.17500 îl invalidează. Aceasta este o reducere de tendință cu risc ridicat. Consideră să aștepți o confirmare a inversării (de exemplu, velă bearish sau RSI supra-cumpărat) înainte de a lua tranzacția. Nu este un sfat financiar. Tradingul pe futures are un risc substanțial de pierdere. Fă-ți propria cercetare. Click aici pentru a tranzacționa 👇 {future}(GTCUSDT)
$GTC Setup Profesional pentru Trading Futures (SHORT)

Pereche: $GTC
Preț Curent: 0.16194
Schimbare în sesiune: +55.04%
Interval de timp: 4H / 1D

Prezentare Generală a Pieței:

Prețul a crescut cu 55.04% astăzi și se tranzacționează sub maximul recent de 0.20890. EMAs sunt aranjate bullish (EMA7 la 0.14824, EMA25 la 0.11892, EMA99 la 0.10176, toate sub preț). SAR la 0.11944 este sub preț, ceea ce este bullish. Volumul este de 111M GTC, sub MA5 (382M) și MA10 (206M), arătând o participare în scădere. Cartea de comenzi arată 76.72% cumpărări, sentiment foarte bullish.

Rezumat Tehnic:

· EMA7 la 0.14824 – Bullish
· EMA25 la 0.11892 – Bullish
· EMA99 la 0.10176 – Bullish
· SAR la 0.11944 – Bullish
· Volum de 111M – Sub MA5 (382M) și MA10 (206M)

Setup de Tranzacționare:

Direcție: SHORT (reducere de tendință peste extins)

Zona de Intrare: 0.16150 – 0.16250 (preț de piață)

Stop Loss: 0.17500 (deasupra consolidării recente)

Niveluri de Profit:

· TP1 la 0.14824 (EMA7) – Scădere 8.5–8.9%
· TP2 la 0.13390 – Scădere 17.3–17.7%
· TP3 la 0.11944 (SAR) – Scădere 26.2–26.6%
· TP4 la 0.11892 (EMA25) – Scădere 26.5–26.9%

Risc/Recompensă la TP1: 1:0.8
Risc/Recompensă la TP2: 1:1.7
Risc/Recompensă la TP3: 1:2.6
Risc/Recompensă la TP4: 1:2.7

Managementul Poziției:

· Leverage Recomandat: 2x – 3x (contra-tendință)
· Dimensiunea Intrării: 3-5% la 2x, 2-3% la 3x
· Distanța Stop: ~8.1% de la intrare
· Riscul de Lichidare: Moderat
· Nivelul General de Risc: RIDICAT (contra-tendință)

Niveluri Cheie:

· Rezistență: 0.16150–0.16250 (intrare), 0.17500 (SL), 0.20890 (maximul recent)
· Suport: 0.14824 (EMA7/TP1), 0.13390 (TP2), 0.11944 (SAR/TP3), 0.11892 (EMA25/TP4)

Condiții de Invalidare:

O închidere de 4h deasupra 0.17000 slăbește setup-ul. O închidere zilnică deasupra 0.17500 îl invalidează.

Aceasta este o reducere de tendință cu risc ridicat.
Consideră să aștepți o confirmare a inversării (de exemplu, velă bearish sau RSI supra-cumpărat) înainte de a lua tranzacția.

Nu este un sfat financiar. Tradingul pe futures are un risc substanțial de pierdere. Fă-ți propria cercetare.

Click aici pentru a tranzacționa 👇
·
--
Bullish
$H Configurare Profesională pentru Tranzacționarea Futures (LONG) Pereche: $H (Umanitate) Preț Curent: 0.28401 Schimbare în sesiune: +32.65% Interval de timp: 4H / 1D Prezentare generală a pieței: Prețul a crescut cu 32.65% astăzi și se tranzacționează aproape de maximul de 24h de 0.28703. Volumul pe 24h este de 7.55M USDT. EMAs sunt aranjate bullish (EMA7 la 0.25370, EMA25 la 0.22277, EMA99 la 0.18981, toate sub preț). SAR la 0.22105 este sub preț, ceea ce este bullish. Volumul este de 27M H, sub MA5 (71.5M) și MA10 (42.6M), arătând o participare în scădere. Rezumat tehnic: · EMA7 la 0.25370 – Bullish · EMA25 la 0.22277 – Bullish · EMA99 la 0.18981 – Bullish · SAR la 0.22105 – Bullish · Volum de 27M – Sub MA5 (71.5M) și MA10 (42.6M) Setup de tranzacționare: Direcție: LONG Zona de intrare: 0.28350 – 0.28450 (preț de piață) Stop Loss: 0.26600 (sub suportul recent) Niveluri de Take Profit: · TP1 la 0.28703 (maximul din grafic) – Creștere de 0.9–1.2% · TP2 la 0.29300 – Extins – Creștere de 3.0–3.3% · TP3 la 0.30000 – Psihologic – Creștere de 5.4–5.8% Risc/Randament la TP1: 1:0.2 Risc/Randament la TP2: 1:0.7 Risc/Randament la TP3: 1:1.3 Managementul poziției: · Leverage recomandat: 3x – 5x · Dimensiunea intrării: 5-10% la 3x, 3-5% la 5x · Distanța Stop: ~6.2% de la intrare · Risc de lichidare: Scăzut până la Moderat · Nivelul general de risc: Moderat Niveluri cheie: · Rezistență: 0.28703 (TP1), 0.29300 (TP2), 0.30000 (TP3) · Suport: 0.28350–0.28450 (intrare), 0.26600 (SL), 0.25370 (EMA7), 0.22277 (EMA25), 0.22105 (SAR) Condiții de invalidare: O închidere pe 4h sub 0.26600 slăbește setup-ul. O închidere zilnică sub 0.26000 îl invalidează. Nu este un sfat financiar. Tranzacționarea futures implică un risc substanțial de pierdere. Faceți-vă propria cercetare. Click aici pentru a tranzacționa👇 {future}(HUSDT)
$H Configurare Profesională pentru Tranzacționarea Futures (LONG)

Pereche: $H (Umanitate)
Preț Curent: 0.28401
Schimbare în sesiune: +32.65%
Interval de timp: 4H / 1D

Prezentare generală a pieței:

Prețul a crescut cu 32.65% astăzi și se tranzacționează aproape de maximul de 24h de 0.28703. Volumul pe 24h este de 7.55M USDT. EMAs sunt aranjate bullish (EMA7 la 0.25370, EMA25 la 0.22277, EMA99 la 0.18981, toate sub preț). SAR la 0.22105 este sub preț, ceea ce este bullish. Volumul este de 27M H, sub MA5 (71.5M) și MA10 (42.6M), arătând o participare în scădere.

Rezumat tehnic:

· EMA7 la 0.25370 – Bullish
· EMA25 la 0.22277 – Bullish
· EMA99 la 0.18981 – Bullish
· SAR la 0.22105 – Bullish
· Volum de 27M – Sub MA5 (71.5M) și MA10 (42.6M)

Setup de tranzacționare:

Direcție: LONG

Zona de intrare: 0.28350 – 0.28450 (preț de piață)

Stop Loss: 0.26600 (sub suportul recent)

Niveluri de Take Profit:

· TP1 la 0.28703 (maximul din grafic) – Creștere de 0.9–1.2%
· TP2 la 0.29300 – Extins – Creștere de 3.0–3.3%
· TP3 la 0.30000 – Psihologic – Creștere de 5.4–5.8%

Risc/Randament la TP1: 1:0.2
Risc/Randament la TP2: 1:0.7
Risc/Randament la TP3: 1:1.3

Managementul poziției:

· Leverage recomandat: 3x – 5x
· Dimensiunea intrării: 5-10% la 3x, 3-5% la 5x
· Distanța Stop: ~6.2% de la intrare
· Risc de lichidare: Scăzut până la Moderat
· Nivelul general de risc: Moderat

Niveluri cheie:

· Rezistență: 0.28703 (TP1), 0.29300 (TP2), 0.30000 (TP3)
· Suport: 0.28350–0.28450 (intrare), 0.26600 (SL), 0.25370 (EMA7), 0.22277 (EMA25), 0.22105 (SAR)

Condiții de invalidare:

O închidere pe 4h sub 0.26600 slăbește setup-ul. O închidere zilnică sub 0.26000 îl invalidează.

Nu este un sfat financiar. Tranzacționarea futures implică un risc substanțial de pierdere. Faceți-vă propria cercetare.

Click aici pentru a tranzacționa👇
·
--
Bullish
$IRYS Perp The Cooling Runner With Strong Undertow Ce se întâmplă?: $IRYS a crescut cu +32.86%, tranzacționându-se la $0.04949 cu un maxim al sesiunii de $0.05075. Volumul pe 24h în USDT este de 2.2M. Graficul pe 4h arată o mișcare puternică ascendentă. Citirea non-obișnuită: Volumul curent este de 44.6M, rulând cu 42% sub MA5 la 76.7M, dar cu 3% peste MA10 la 43.1M. Aceasta este o răcire controlată, nu un colaps. Prețul este aproape de maxime în timp ce volumul se menține peste media pe 10 perioade. EMAs sunt stivuite bullish la valorile de 7/25/99 de 0.045055, 0.040099 și 0.036886. SAR este la 0.040505, bine sub preț. Câștigul pe 30 de zile de 92.94% demonstrează că acesta nu este un miracol de o zi. Mișcarea are durată. De ce se menține structura: EMAs sunt stivuite bullish cu o separare largă. Prețul se tranzacționează deasupra tuturor celor trei linii. SAR este la 0.040505, oferind un tampon de 22% sub prețul curent. Volumul se răcește constructiv de la vârful MA5, dar rămâne deasupra MA10. Cartea de ordine arată 57.59% pe partea de ofertă față de 42.41% pe partea de cerere, un dezechilibru sănătos. Nivel de observare: Invalidarea dură este o închidere sub SAR la $0.040505. O închidere sub EMA7 la $0.045055 ar fi prima avertizare. Zona de retest pe termen scurt: $0.045055 până la $0.040099 (EMA7 la EMA25) este intervalul cheie de suport. Acesta este un runner cu o durată reală. Câștigul pe 30 de zile de 92.94% dovedește interesul susținut. Răcirea volumului este sănătoasă. Cartea de ordine este pe partea de ofertă. Acesta nu este un vârf exploziv. Nu este sfat financiar. Faceți propriile cercetări. #IranRejectsUSPeacePlan #TrumpToVisitChinaFromMay13To15 {future}(IRYSUSDT)
$IRYS Perp The Cooling Runner With Strong Undertow

Ce se întâmplă?: $IRYS a crescut cu +32.86%, tranzacționându-se la $0.04949 cu un maxim al sesiunii de $0.05075. Volumul pe 24h în USDT este de 2.2M. Graficul pe 4h arată o mișcare puternică ascendentă.

Citirea non-obișnuită:
Volumul curent este de 44.6M, rulând cu 42% sub MA5 la 76.7M, dar cu 3% peste MA10 la 43.1M. Aceasta este o răcire controlată, nu un colaps. Prețul este aproape de maxime în timp ce volumul se menține peste media pe 10 perioade. EMAs sunt stivuite bullish la valorile de 7/25/99 de 0.045055, 0.040099 și 0.036886. SAR este la 0.040505, bine sub preț. Câștigul pe 30 de zile de 92.94% demonstrează că acesta nu este un miracol de o zi. Mișcarea are durată.

De ce se menține structura:
EMAs sunt stivuite bullish cu o separare largă. Prețul se tranzacționează deasupra tuturor celor trei linii. SAR este la 0.040505, oferind un tampon de 22% sub prețul curent. Volumul se răcește constructiv de la vârful MA5, dar rămâne deasupra MA10. Cartea de ordine arată 57.59% pe partea de ofertă față de 42.41% pe partea de cerere, un dezechilibru sănătos.

Nivel de observare:
Invalidarea dură este o închidere sub SAR la $0.040505. O închidere sub EMA7 la $0.045055 ar fi prima avertizare.

Zona de retest pe termen scurt:
$0.045055 până la $0.040099 (EMA7 la EMA25) este intervalul cheie de suport.

Acesta este un runner cu o durată reală. Câștigul pe 30 de zile de 92.94% dovedește interesul susținut. Răcirea volumului este sănătoasă. Cartea de ordine este pe partea de ofertă. Acesta nu este un vârf exploziv.

Nu este sfat financiar. Faceți propriile cercetări.

#IranRejectsUSPeacePlan
#TrumpToVisitChinaFromMay13To15
·
--
Bullish
USELESSUSDT Setare Profesională pentru Trading Futures (LONG) Pereche: $USELESS Preț Curent: 0.06861 Schimbare pe sesiune: +20.69% Interval de timp: 4H / 1D Prezentare Generală a Pieței: Prețul a crescut cu 20.69% astăzi și se tranzacționează puțin sub maximul de 24h de 0.06878 (mai puțin de 0.3% de la maxim). Intervalul de 24h este 0.05372–0.06878 (interval de 28%). Volumul de 24h este 21.26M USDT. EMAs sunt aranjate bullish (EMA7 la 0.05920, EMA25 la 0.05387, EMA99 la 0.04682 toate sub preț). SAR la 0.05200 este sub preț, bullish. Volumul este de 155M USELESS, bine peste MA5 (55.9M) și MA10 (48.5M), arătând o participare puternică. Cartea de ordine arată 58.59% cumpărări. Rezumat Tehnic: · EMA7 la 0.05920 – Bullish · EMA25 la 0.05387 – Bullish · EMA99 la 0.04682 – Bullish · SAR la 0.05200 – Bullish · Volum de 155M – Peste MA5 (55.9M) și MA10 (48.5M) Setare Trade: Direcție: LONG Zona de Intrare: 0.06850 – 0.06870 (preț de piață) Stop Loss: 0.06400 (sub suportul recent) Niveluri de Take Profit: · TP1 la 0.06974 (maximul grafic) – Creștere de 1.5–1.8% · TP2 la 0.07200 – Psihologic – Creștere de 4.8–5.1% · TP3 la 0.07500 – Extins – Creștere de 9.2–9.5% Risc/Recompensă la TP1: 1:0.3 Risc/Recompensă la TP2: 1:1.0 Risc/Recompensă la TP3: 1:2.0 --- Managementul Poziției: · Leverage Recomandat: 3x – 5x · Mărimea Intrării: 5-10% la 3x, 3-5% la 5x · Distanța Stop: ~6.7% de la intrare · Risc de Lichidare: Scăzut până la Moderat · Nivel General de Risc: Moderat Niveluri Cheie: · Rezistență: 0.06974 (TP1), 0.07200 (TP2), 0.07500 (TP3) · Suport: 0.06850–0.06870 (intrare), 0.06400 (SL), 0.05920 (EMA7), 0.05387 (EMA25), 0.05200 (SAR) Condiții de Invalidare: O închidere pe 4h sub 0.06400 slăbește setarea. O închidere zilnică sub 0.06200 o invalidează. Nu este un sfat financiar. Tradingul futures implică riscuri substanțiale de pierdere. Fă-ți propria cercetare. #IranRejectsUSPeacePlan #TrumpToVisitChinaFromMay13To15 #GrayscaleCardanoETF {future}(USELESSUSDT)
USELESSUSDT Setare Profesională pentru Trading Futures (LONG)

Pereche: $USELESS
Preț Curent: 0.06861
Schimbare pe sesiune: +20.69%
Interval de timp: 4H / 1D

Prezentare Generală a Pieței:

Prețul a crescut cu 20.69% astăzi și se tranzacționează puțin sub maximul de 24h de 0.06878 (mai puțin de 0.3% de la maxim). Intervalul de 24h este 0.05372–0.06878 (interval de 28%). Volumul de 24h este 21.26M USDT. EMAs sunt aranjate bullish (EMA7 la 0.05920, EMA25 la 0.05387, EMA99 la 0.04682 toate sub preț). SAR la 0.05200 este sub preț, bullish. Volumul este de 155M USELESS, bine peste MA5 (55.9M) și MA10 (48.5M), arătând o participare puternică. Cartea de ordine arată 58.59% cumpărări.

Rezumat Tehnic:

· EMA7 la 0.05920 – Bullish
· EMA25 la 0.05387 – Bullish
· EMA99 la 0.04682 – Bullish
· SAR la 0.05200 – Bullish
· Volum de 155M – Peste MA5 (55.9M) și MA10 (48.5M)

Setare Trade:

Direcție: LONG

Zona de Intrare: 0.06850 – 0.06870 (preț de piață)

Stop Loss: 0.06400 (sub suportul recent)

Niveluri de Take Profit:

· TP1 la 0.06974 (maximul grafic) – Creștere de 1.5–1.8%
· TP2 la 0.07200 – Psihologic – Creștere de 4.8–5.1%
· TP3 la 0.07500 – Extins – Creștere de 9.2–9.5%

Risc/Recompensă la TP1: 1:0.3
Risc/Recompensă la TP2: 1:1.0
Risc/Recompensă la TP3: 1:2.0

---

Managementul Poziției:

· Leverage Recomandat: 3x – 5x
· Mărimea Intrării: 5-10% la 3x, 3-5% la 5x
· Distanța Stop: ~6.7% de la intrare
· Risc de Lichidare: Scăzut până la Moderat
· Nivel General de Risc: Moderat

Niveluri Cheie:

· Rezistență: 0.06974 (TP1), 0.07200 (TP2), 0.07500 (TP3)
· Suport: 0.06850–0.06870 (intrare), 0.06400 (SL), 0.05920 (EMA7), 0.05387 (EMA25), 0.05200 (SAR)

Condiții de Invalidare:

O închidere pe 4h sub 0.06400 slăbește setarea. O închidere zilnică sub 0.06200 o invalidează.

Nu este un sfat financiar. Tradingul futures implică riscuri substanțiale de pierdere. Fă-ți propria cercetare.

#IranRejectsUSPeacePlan
#TrumpToVisitChinaFromMay13To15
#GrayscaleCardanoETF
Conectați-vă pentru a explora mai mult conținut
Alăturați-vă utilizatorilor globali de cripto pe Binance Square
⚡️ Obțineți informații recente și utile despre criptomonede.
💬 Alăturați-vă celei mai mari platforme de schimb cripto din lume.
👍 Descoperiți informații reale de la creatori verificați.
E-mail/Număr de telefon
Harta site-ului
Preferințe cookie
Termenii și condițiile platformei